4F Rękawiczki rowerowe RRU002

4f rękawiczki

4F Rękawiczki rowerowe RRU002 kupiłem je w czasie przypadkowej wizyty w sklepie przede wszystkim dlatego, że były przecenione na 25 PLN a wypusty Decathlona hhttps://www.endurorider.pl/rekawiczki-decathlon-letnie-czarne/ właśnie dogorywały.

4f rękawiczki

 4F Rękawiczki rowerowe RRU002No i 4F były niebieskie więc czemu miałbym sobie odmówić tej małej przyjemności.

Wbrew pozorom rękawiczki to ciekawy i skomplikowany temat bo mogą być bardzo dobre albo bardzo złe. RR002 to model multisportowy, który często jest traktowany jako wersja rowerowa. W sumie to mają wszystko co jest potrzebne żeby używać ich w takim zakresie.

Po pierwsze: są przewiewne więc nie ma problemu w czasie upałów. Po drugie: są całkiem starannie uszyte. Po trzecie: mają pętelki bardzo ułatwiające zdejmowanie. Po czwarte: kciuk jest pokryty materiałem w stylu frotte więc miło jest zetrzeć pot z czoła. Po piąte: mają amortyzujące wkładki żelowe. 4F Rękawiczki rowerowe RRU002Te małe poduszeczki mogą mieć ogromny wpływ na komfort. O ile są dobrze zrobione. Cały sekret tkwi w tym co by tak dobrać twardość oraz ilość materiału aby w dużym stopniu wyeliminować drgania wysokiej częstotliwości, które tak bardzo dają w kość nadgarstkom. Nieprzyjemne doznania są potęgowane przez twarde chwyty kierownicy. W tym przypadku daję 4 na 6 czyli jest ok.

Ostatnią, ale nie najmniej ważną kwestią jest to, że RRU002 nie brudzą i po kontakcie z nimi dłonie nie śmierdzą.

Jeździło się w nich całkiem miło a jedyna wada, która pojawiła się bardzo szybko, to łuszczenie się gumowej warstwy na spodzie dłoni. Niestety nie mam zdjęć, ale poza wizualną kwestią nie było z tym żadnych problemów.

RRU002 zakończyły żywot w czasie https://endurorider.pl/kwietniowka-2014/   kiedy to je zgubiłem w czasie podjazdu. A wszystko z winy https://endurorider.pl/chwyty-kierownicy-dartmoor-roots/ które okazały się tak przyjemnymi gripami, że zacząłem jeździć bez rękawiczek.

Za 25 PLN to były najlepsze rękawiczki letnie jakie miałem. Następcy to również produkty 4F i podobnie jak za pierwszym razem kupiłem je na wyprzedaży. Pierwsza cena jest zazwyczaj mało atrakcyjna więc warto dobrze się rozglądać.

Jakość materiału
Jakość wykonania
Przewiewność
Czas schnięcia
Amortyzacja
Współczynnik czadu
Cena
Average

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Podziel się swoją opinią