Brunox Deo

Brunox Deo

Brunox Deo to dedykowany środek do smarowania uszczelek przeciw kurzowych w amortyzatorach przednich i tylnych. Jest to rewelacyjnie prosty i skuteczny sposób na poprawę pracy widelca oraz przedłużenie życia uszczelek.

Wystarczy co jakiś czas psiknąć na lagi/tłok w amortyzatorze i to wszystko. Mała puszka jest bardzo wydajna ponieważ nie ma konieczności topienia uszczelek tylko wystarczy je zwilżyć. Rockshox zaleca ten środek do pielęgnacji swoich widelców. W przeciwieństwie do wd-40/cx-80/wb-30 etc środek jest bezpieczny dla amortyzatora i jego używanie nie zaszkodzi ślizgom.

W czasie wyjazdów w góry mam Brunoxa zawsze ze sobą. Psikam zawieszenie przed jazdą, czekam chwilę, uginam bardzo mocno i spod uszczelki wychodzi syf, który należy wytrzeć. Po pierwszym wytarciu dla lepszej penetracji można delikatnie podważyć rant uszczelki żeby środek spłynął bardziej pod uszczelkę. Jeżeli warunki są naprawdę ciężkie np błoto do osi piast, to wspomagam widelec/damper brunoxem w czasie jazdy. Środek nie jest lepki i nie powoduje przywierania brudu do lag w czasie pracy widelca. Ma przyjemny zapach.

Najczęściej w sklepach widać puszki 65ml, ale poszukajcie większych opakowań po 200ml – one wychodzą znacznie taniej.

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Jeden komentarz do “Brunox Deo”

  1. […] W dalszej części tej instrukcji podam wszystkie wymiary w milimetrach dla każdej jednej uszczelki, która znajduje się w Stormie. W kwestii uszczelek przeciw kurzowych proponuję graty od dystrybutora http://velo.pl/czesci/widelce/rst/uszczelki-do-amortyzatorow-rst Pamiętajcie, że trzeba wybrać wersję pod lagi 36 mm (nr katalogowy 36mm: STORM, R1, SPACE, KILLACH, STITCH H5GBH8CFC1) Oczywiście można szukać zamienników jednak szanse na to, że produkt z półki będzie pasował są bardzo małe więc szkoda czasu na rzeźbienie tym bardziej, że 50 PLN jest do przejścia. Tym razem nie było konieczności wymiany w moim widelcu na co niewątpliwie miało wpływ stosowanie https://endurorider.pl/brunox-deo/ […]

Podziel się swoją opinią