Destroyer DS2 hardtail

Destroyera DS2 (rocznik 2005) kupiłem na falii głębokiego przekonania, że koniecznie chcę popróbowac dualu. Szczęśliwie graty były tanie bo cała sprawa okazała się porażką, ale jak wiadomo błędów nie robi tylko ten co nic nie robi. Nie będę ukrywał, że ramę kupiłem ponieważ była TANIA oraz rzekomo wykonana ze stali 4310. Pierwsze stwierdzenie jest zgodne z prawdą a drugie nie. Jakkolwiek nie robiłem analizy materiałowej to stawiam głowę, że ta rama to był zwykły Hi-ten czyli podstawowy rodzaj stali stosowany w przemyśle rowerowym = rowery w supermarkecie. DS2 na oczy nie widział cro-moly.

Sprawy były beznadziejnie zrobione. Wyglądało to strasznie. Cała rama taka była. Obleśna jednym słowem. Kolor nieco ratowało sprawę, ale lakier był równie beznadziejny i szybko zniknął z wielu elementów.

Poniżej widać jak mała i zwarta była ta rama w stosunku do fulla ;) Zwróćcie uwagę, na to jak wyglądają w niej koła 26″ – prawie jak 29″ :)

Jazda:

To był mój pierwszy i jedyny rower duallowy. Fajnie było, ale jednak Enduro to jest mój numer 1.  Na szczęście nie szalałem z częściami w tym rowerze i całe to nieporozumienie zakończyło się bez poważnej awarii finansowej.

Wady:

Rama była koszmarnie wiotka, miękka i beznadziejnie pospawana. Zbyt krótko na niej jeździłem aby mieć problemy z rozbitą główką ramy czy też innymi pęknięciami, ale takie sytuacje nie należały do rzadkości. Pomimo tego, że była to tania rzecz to i tak była za droga jak na to co sobą reprezentowała. Kompletna porażka. Sprzedałem póki obowiązywała jeszcze gwarancja tak aby nowy właściciel nie został sam w obliczu jakiś problemów.

W zestawie była sztyca, która zrobiła mi takiego psikusa.  Póki co jest jedyny taki przypadek jaki miałem i mam nadzieję, że ostatni.

Jakość materiału
Jakość wykonania
Geometria
Miejsce na oponę
Trwałość
Napęd 2x
Współczynnik czadu
Cena
Average

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Podziel się swoją opinią