DOT 4

DOT 4 K2

DOT 4 czyli najpopularniejszy płyn hamulcowy na świecie. Zanim kupisz butelkę z logiem avida/hayesa/hope’a etc to idź do sklepu auto-moto i kup sobie np K2 za ~15 PLN w ilości 0,5 litra. Dot 4 jest w tej chwili najbardziej powszechnym płynem w tarczówkach, dostępny wszędzie, bardzo tani. Kiedy uznasz, że chcesz sam przelać hamulce a nie masz doświadczenia to polecam ten płyn zamiast „firmowego” – szkoda pieniędzy na eksperymenty.

Płyny hamulcowe DOT 3, 4 i 5.1 są w pełni mieszalne z innymi płynami należącymi do jednej i tej samej kategorii, gdyż normy DOT obejmują próbę zgodności.

Jednak mieszanie płynu hamulcowego o wysokiej temperaturze wrzenia z płynem o niskiej temperaturze wrzenia może skutkować obniżeniem właściwości i osiągów w stosunku do wyższej jakości płynu hamulcowego.

KAŻDY PŁYN Z SERII DOT MUSI BYĆ PRZECHOWYWANY W SZCZELNYM OPAKOWANIU PONIEWAŻ CHŁONIE WODĘ/WILGOĆ Z OTOCZENIA.

Hamulce hydrauliczne pracujące na oleju mineralnym NIE MOGĄ być zalewane płynem syntetycznym i odwrotnie! Zmiana płynu uszkodzi uszczelki w systemie!

W czasie pracy z płynem hamulcowym należy bezwzględnie używać rękawiczek i okularów ochronny. Płyny hamulcowe są agresywne dla skóry a w przypadku dostania się do oka może być bard

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Podziel się swoją opinią