FOX wycofuje z rynku modele 32 i 34 Evolution 2013

Fox ogłosił, że wycofuje z rynku widelce 32 i 34 Evolution Series. Amortyzatory mogą mieć bardzo niebezpieczną wadę fabryczną! Akcja dotyczy modeli 32 oraz 34 Evolution Series, ze skokiem 120 – 160mm, sprzedanych w ilości około 40,00 na całym świecie. Amory zostały wyprodukowane, z dumą, w USiA w fabryce Watsonville w Kalifornii.

Istnieje ryzyko, że poddadzą się bebechy amortyzatora w skutek czego golenie mogą oddzielić się od lag razem z przednim kołem. Wygląda na to, że tłumik po prostu rozpada się na dwa kawałki. Na chwilę obecną FOX twierdzi iż odnotowali 1 (jeden) taki przypadek kiedy to opisana wyżej sytuacja naprawdę miała miejsce.

Widelce były sprzedawane jako OEM (Specialized, Trek, Scott, Kona, Cannondale oraz inni) z rocznikami 2013 jak i również jako produkty sklepowe.

Aby zidentyfikować czy masz problem ze swoim widelcem rozpocznij od sprawdzenia czy masz takie naklejki

Następnie sprawdź numer seryjny widelca na tylne lewej goleni…fox forks recall 3po czym wpisz go w http://ridefox.com/recall Jeżeli potwierdzi się, że widelec jest przeznaczony do naprawy należy sprawdzić numer wybity na dole korony. Jako, że produkt jest z USiA to FOX podpowiada, że dobrze jest wyjąć przednie koło aby mieć lepszy dostęp. Równie trafną jest wskazówka o zdjęciu elementów zdalnego blokowania widelca. Zastrzegają, że cyferki takie jak 0, 3 oraz 8 wyglądają bardzo podobnie.

Jeżeli masz pecha to musisz natychmiast przestać jeździć i zgłosić się do FOXa. Dostaniesz od nich nowe bebechy, które powinny zostać założone u autoryzowanego przedstawiciela.

AKTUALIZACJA! 01/10/2013

Fox rozszerzył zakres widelców do wycofania o następujące numery:

415583-0051 oraz ID : CD28, CD2Q, CD3H, CD3J, CD66, CD97, CDLG, CDP6, CDX7, CDX8, CDYL, CFGS, CFQW, CFXT, CH5B, CH6P, CH8R, CHXX.

Jeżeli masz taki widelec z 2013 natychmiast przestań na nim jeździć i poddaj się weryfikacji na stronie: ridefox.com/recall

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Podziel się swoją opinią