Klucz do pedałów Bitul.pl

Klucz do pedałow Bitul.pl

Klucz do pedałów Bitul.pl to ostateczne narzędzie do walki z naprawdę zapieczonymi pedałami. Koniec z zszarganymi nerwami! Znakomita większość narzędzi po prostu nie daje rady, ale narzędzie, o którym dzisiaj porozmawiamy jest kolejnym dzieckiem filozofii, która stawia funkcjonalność i trwałość ponad udziwnioną estetykę.

Producent mając na uwadze najpopularniejsze pedały na rynku, stworzył wersję pod rozmiar 15mm. Klucz jest masywny bo waży 535 gramów oraz ma 40 cm długości, dzięki czemu pozwala uzyskać naprawdę potężną dźwignię a do tego bardzo dobrze leży w ręku.

Klucz do pedałow Bitul.pl

Pomimo tego, że jest to proste narzędzie to diabeł zwyczajowo tkwi w szczegółach. Po pierwsze: głowica jest wykonana z utwardzanej blachy o grubości 4mm czyli dokładnie tyle ile potrzeba aby chwyt był bardzo pewny, ale nie kosztem dostępu do osi pedału. Druga kwestia to wycięcie otworów tak aby można było znaleźć najwygodniejsze podejście do odkręcania. To co na pierwszy rzut oka wygląda banalnie wcale takie nie jest i żeby wszystko dobrze grało trzeba poświęcić na to odpowiednią ilość czasu. Po trzecie: dzięki gumowanej rączce klucz bardzo pewnie leży w dłoni co jest niezmiernie ważne biorąc pod uwagę w jakich okolicznościach będziemy go używać. O otworze do wieszania na ścianie wspominałem przy okazji innych produktów Bitul.pl, ale napiszę jeszcze raz, że jest to mała rzecz która bardzo bardzo cieszy.

Wszystkie produkty Bitula których używam są tak mocne i trwałe że spokojnie można je nazwać serwisowymi. W przypadku tego klucza trzeba dobitnie podkreślić, że jest bardzo wyspecjalizowane narzędzie warsztatowe, które daje sobie radę w ekstremalnych sytuacjach czyli tam gdzie inni odpadają. Jeżeli ktoś nie przerabiał własnoręcznie tematu zapieczonego pedału to już śpieszę wyjaśnić, że jest to taka sytuacja która potrafi wykończyć praktycznie każdego człowieka. Zazwyczaj jest to spowodowane tym, że ktoś wkręcił pedał w ramię korby bez jakiegokolwiek smaru i przy okazji dobił go tak mocno jak tylko był w stanie. Po takim fachowym montażu i kilku latach eksploatacji połączenie jest praktycznie stałe. Można próbować różnymi kluczami 15mm albo imbusem (pedały posiadają gniazdo na imbus na czole osi) jednak ani jedno ani drugie nie pomoże kiedy mam naprawdę zapieczony przypadek. Dopiero bardzo mocny i długi klucz daje nam możliwość nawiązania równorzędnej walki. Bitulem można operować bardzo precyzyjnie jednocześnie przykładając naprawdę konkretną siłę.

Gdyby kiedyś była sytuacja, że traficie na skrajny przypadek zapieczenia to dobranie przedłużki do Bitula nie będzie żadnym problemem ponieważ chwyt ma średnicę 23mm, jednak piszę o tym z kronikarskiego obowiązku ponieważ ciężko mi sobie wyobrazić że Bitul nie da sobie rady.

Skrajna specjalizacja sprawia, że tym produktem powinny zainteresować się osoby prowadzące/pracujące w serwisach rowerowych jednak cena 45 PLN jest na tyle niska, że nikt nie zbankrutuje po uzupełnieniu swojego zestawu o tę pozycję.

Link do sklepu: https://bitul.pl/pl/p/KLUCZ-15-DO-PEDALOW-PODWOJNY-PD002/195

Pozostałe wersje kluczy: https://bitul.pl/pl/c/DO-PEDALOW-PD/18

Jakość materiału
Jakość wykonania
Tolerancje
Trwałość
Współczynnik czadu
Cena
Average

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Podziel się swoją opinią