Klucz do prostowania tarczy hamulcowej

klucz do prostowania tarczy hamuclowej

Klucz do prostowania tarczy hamulcowej to najlepszy sposób na zwichrowane dyski. Puryści twierdzą, że można to zrobić palcami, ale ja mam coś lepszego.

Paluchami?

Prostowanie tarcz palcami ma kilka wad. Po pierwsze nie jest to specjalnie przyjemne a po drugie nie zawsze efekt jest pożądany ponieważ nie sposób przyłożyć wektora dokładnie tam gdzie chcemy. Oczywiście efekt końcowy jest lepszy niż brak jakichkolwiek działań, ale myślę że można to zrobić lepiej, łatwiej i szybciej.

Klucz do prostowania tarczy hamulcowej

Klucze do prostowania tarcz to nie jest żadna nowość tyle, że produkt ParkTool’a (DT-2) kosztuje około 80 PLN za sztukę. Trochę drogo jak na coś co nie zarabia na siebie, ale i tak fajnie byłoby mieć takie ustrojstwo na składzie. Rozwiązanie pojawiło się w postaci kolejnego polskiego produktu. Po wyśmienitym https://www.endurorider.pl/klucz-3w1-suportow-shimano-ht2-truvativ-gxp/ do oferty dołączyło narzędzie do prostowanie tarcz.

Zgodnie z chlubną tradycją klucz jest masywny, bardzo sztywny i wyśmienicie wykończony. Jest to autentyczne narzędzie serwisowe do ostrego tyrania. Jeżeli komuś imponuje chromowe wykończenie to może być rozczarowany. Śmiem twierdzić iż jest niezniszczalny produkt. Z Polska! :)

To co jest naprawdę istotne to fakt, że mamy aż trzy podejścia do tarczy hamulcowej. Wszystkie szczeliny są wycięte tak, że spokojnie wchodzi tarcza o grubości 2mm a dzięki różnej długości kanałów możemy łatwo kontrolować siłę z jaką przekonujemy stalowe krążki aby powróciły do wartości nominalnych. Projektant przemyślał klucz więc nie ma problemu z dojściem kiedy koło jest w rowerze – prostowanie bez ściągania naprawdę ma swój urok. Zwłaszcza w Górach.

klucz do prostowania tarcz hamulcowych

Na zdjęciu powyżej widać jak to wygląda przy użyciu dwóch kluczy: jeden prostu a drugi kontroluje aby nie wygiąć tarczy za bardzo. Jeżeli myślisz o kupnie to gorąco polecam dwie sztuki ponieważ tak naprawdę jest najlepiej. Ponadto zwróć uwagę, że tych narzędzi nie trzeba używać w ten sam sposób tzn. w zależności od wykrzywienia tarczy wybiera się ten kanał, który najlepiej pasuje a drugim kluczem stabilizujemy tarczę.

Jeżeli masz hamulce tarczowe i sam serwisujesz swój rower to uważam, że nie ma lepszego klucza niż ten. Jest bardzo mocny, wyśmienicie zrobiony i w dobrej cenie. Ja kupiłem tutaj https://bitul.pl/pl/p/KLUCZ-DO-PROSTOWANIA-TARCZY-HAMULCOWEJ-BR001/223

Jakość materiału
Jakość wykonania
Tolerancje
Trwałość
Współczynnik czadu
Cena
Average

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Podziel się swoją opinią