Krosser Panic hardtail

krosser_panic

Krosser Panic hardtail czyli nieplanowany zakup. Owszem od pewnego czasu chodziło po głowie pomysł żeby znowu mieć obok fulla rower HT, ale to był czysty spontan. Po raz pierwszy od lat kupiłem prawie cały rower i to przede wszystkim ze względu na Pilota XC, który okazał sie największą kichą na jakiej miałem okazję jeździć :/ W ogóle cały ten zakup uważam za porażkę ponieważ nie zapłaciłem mało, rama była wymieniana dwa razy, koło tylne wysrypalo się momentalnie a to co zostało z tego roweru nie było warte pieniędzy jakie zostawiłem u sprzedawcy. Jeżeli ktokolwiek chce ramę od rodzimego producenta KROSS to radzę ją BARDZO DOKŁADNIE SPRAWDZIĆ CZY JEST PROSTA. Ten rower był jeszcze spawany w Polsce, w czasie kiedy Kross posiadał własną linię produkcyjną, która w chwili obecnej jest już tylko wspomnieniem „starych dobrych czasów”. No i dobrze z mojego punktu widzenia.

Rama była pospawana tak krzywo, że koło tylne nie stało w osi do rury podsiodłowej. Chyba tylko przez radość posiadania nowej zabawki nie zauważyłem tego od razu. Rama została wymieniona na inną która też była krzywa, zdecydowanie mniej ale jednak. W ramach lekkiej awantury dostałem inną ramę a mianowicie krossa mtb. Poniżej widać zdjęcia przedstawiające „kunszt” producenta. Od razu zaznaczam, że koło było proste i dla pewności sprawdzałem też na innym egzemplarzu. Nie wiem na ile to jest z tym związane ale po jakiejś dłuższej jeździe czuć było dziwne zmęczenie i lekkie bóle pleców.

Jazda:

Przyjemna, zabawowa geometria, rower bez problemu przyjąłby widelec 120mm. Czuć było, że jest skoczny i wesoły. Po prostu fun bike :)

Wady:

Koszmarnie krzywo pospawana rama. DWA RAZY! Geometria utrudniająca jazdę xc czyli podjeżdżanie większych rzeczy byłoby problematyczne.

Jakość materiału
Jakość wykonania
Geometria
Miejsce na oponę
Trwałość
Napęd 2x
Współczynnik czadu
Cena
Average

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Podziel się swoją opinią