Nutrend Reg-ge Unisport

Nutrend Reg-ge Unisport to koncentrat do rozrabiania z wodą. Najpierw opis ze strony producenta: „Koncentrat przeznaczony do sporządzenia średnio-energetycznego, zmineralizowanego napoju hipotonicznego z dodatkiem aminokwasów – tauryny, glicyny i L-karnityny. Zawiera optymalną proporcję składników mineralnych: sodu, potasu, magnezu i fosforu, zapewniając ich równowagę w organizmie. Może być spożywany w nieograniczonych ilościach w każdej fazie wysiłku.”

Na firmę Nutrend naprowadziła mnie jedna z osób piszących na pl.rec.rowery. Reg-ge zostało polecone jako bardzo wydajny i pomagający w czasie jazdy „izotonik”, do kupienia w dobrej cenie. Z dużej butli 1l można uzyskać do 70 (siedemdziesięciu!) litrów gotowego napoju. Brzmiało zachęcająco.

Nutrend przeszedł moje najśmielsze oczekiwania! Ten koncentrat to rewelacja. Stosując go zgodnie z zaleceniami zużycie płynów w czasie jazdy spadło mi o 50%! Robię te same dystanse na jednym bukłaku 2l a na samej wodzie musiałem kolejne dwa litry dolewać po drodze. Najlepsze jest to, że Reg-ge w genialny sposób gasi pragnienie. Wodę mogę pić non stop i nic z tego nie wynika a wystarczy mi kilka łyków unisporta i przestaje mnie suszyć. Do tej pory próbowałem malinowego (ujdzie) oraz białego grapefruita, który jest po prostu pyszny. Niestety nie miałem możliwości popróbować testerów bo z tego co mi wiadomo to takowe nie istnieją a bardzo ciekawi mnie smak „biały bez” :)

Fantastyczną sprawą jest to, że roztwór nie jest przesłodzony ani lepki jak to ma miejsce w przypadku niektórych innych produktów. Podniecam się tym tak bardzo ponieważ przerabiałem różne kombinacje i dopiero Unisport jest naprawdę dobry w tym względzie. Po niektórych konkurencyjnych napojach chce się pić jeszcze bardziej i robi się z tego błędne koło z przerwą na sikanie. Lekko bez sensu.

Wadą jest to, że po otwarciu należy go wypić w ciągu trzech miesięcy co dla jednej osoby może być trudne nawet jeżeli jeździć się non top w upał ;) Najlepiej jest kupić w 2 bądź 3 osoby i wtedy nie ma ryzyka zmarnowania koncentratu. Przy okazji chciałbym zaznaczyć, że ani razu nie dostałem tej fajnej pompki co ją widać na instrukcji :/ Kochany importerze Nutrenda daj mi taką pompkę!

UWAGA: koncentratu NIE WOLNO mieszać z mineralną wodą gazowaną! Takie połączenie może być szkodliwe ze względu skład chemiczny obydwu elementów.

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Podziel się swoją opinią