Październikówko-listopadówka 2014

Październikówko-listopadówka 2014. Z wrześniowego wyjazdu wróciłem z nieodwołalnym postanowieniem: wracam w Beskidy w październiku! Wyjazd w Beskidy to zawsze (powinna być) radość, tyle że z https://www.endurorider.pl/wrzesniowka-2014/ wróciłem niezadowolony. Pogoda była naprawdę ostra a problem z doborem opon jeszcze zwielokrotnił poczucie przegranej…  Absolutnie nie zamierzałem pozwolić aby tak wyglądał mój, potencjalnie, ostatni wyjazd w Beskidy. Po prostu MUSIAŁEM tam wrócić. Drobny problem polega na tym, że [cenzura] klimat umiarkowany jest kompletnie nieprzewidywalny a im bliżej końca roku tym gorzej. Realnie rzecz ujmując należało spodziewać się powtórki z września czyli podłej pogody, niskich temperatur, zdecydowanie krótszego dnia i nierzadko śniegu. Na zdrowy rozum powinienem dać sobie luzu jednak świadomość tego, że jeżeli nie pojadę teraz to w Beskidy wrócę dopiero w 2015r. nie dawała mi spokoju. Ostatnia okazja to przedłużona odsapka z okazji 11 listopada. Klamka zapadła. W ferworze walki postanowiłem jechać 1/11, ale dobrzy ludzie mnie olśnili pytając czy przypadkiem nie zapomniałem o tym, że na Wszystkich Świętych na drogi wylegnie WSZYSTKO co ma silnik. I cała drogówka. Oczywiście, że nie chciałem jechać 9h zamiast 6ciu więc przyśpieszyłem wyjazd i urwałem się bladym świtem w piątek. Często jest tak, że skupiając się na większych rzeczach zapominamy o małych kwestiach, które wychodzą nam bokiem. Planując wyjazd w Góry naprawdę trzeba brać pod uwagę natężenie ruchu zarówno w drodze tam jak i z powrotem bo z Mazowsza wszędzie jest daleko a ponadprogramowe korki i cała drogówka pochowana z radarami po krzaczorach, zatoczkach i wiatach przystankowych na pewno tego nie ułatwia.

Szczęśliwie podróż przebiegła sprawnie i jeszcze w październiku wróciłem w Beskidy. Wrzesniowka Pazdziernikowka 2014Kiedyś na filmach rowerowych było coś takiego jak „Crash section” gdzie pokazywali wszystkie najostrzejsze gleby i niedoloty. Nie śmiałbym próbować walczyć z superprodukcjami, ale też miałem awarię… Wrzesniowka Pazdziernikowka 2014Patyk zawiódł :D Na innych stronach nie zobaczycie takich „kraszów” ;)

Szczęśliwie mój ulubiony elektro-gadżet ma się cały czas świetnie.CatEye Stealth 10Głęboko wierzę, że ludziom jeżdżącym na Enduro MTB jest potrzeba tylko jedna pora roku czyli LATO jednak muszę przyznać, że wracając w swoje ulubione miejsce, w różnym czasie, krajobraz zmienia się nie do poznania i to naprawdę ma swój urok. Dobra jesień nie jest zła. Wrzesniowka Pazdziernikowka 2014

Wrzesniowka Pazdziernikowka 2014

Wrzesniowka Pazdziernikowka 2014

Wrzesniowka Pazdziernikowka 2014

Wrzesniowka Pazdziernikowka 2014

Wrzesniowka Pazdziernikowka 2014W lato nie widać księżyca w ciągu dnia (tak, jest na środku zdjęcia :) a ponieważ obrazek był zacny postanowiłem go uwiecznić w rozdzielczości HD.

Listopadówkę rozpocząłem od zapalenia świeczek dla tych, za którymi ciągle tęsknimy. Wrzesniowka Pazdziernikowka 2014Pogoda była obłędna i jedyna rzecz, która nieco dawała się we znaki to coraz silniejszy wiatr. Na szczęście był suchy i ciepły.

Wszystkie pozostałe zdjęcia są wykonane w listopadzie 2014 roku – piszę na wszelki wypadek gdyby ktoś miał wątpliwości w czasie oglądania.Wrzesniowka Pazdziernikowka 2014

Wrzesniowka Pazdziernikowka 2014 Na zdjęciu ciężko pokazać siłę wiatru więc…

DSCF0846

DSCF0855

DSCF0856

DSCF0857

DSCF0861

DSCF0862

DSCF0864

DSCF0872

DSCF0876

Wrzesniowka Pazdziernikowka 2014To była jedyna naprawdę stresująca sytuacja w czasie wyjazdu. Na tym ślicznym liściastym podjeździe zorientowałem się, że zgubiłem CatEye’a! Ultra stabilne mocowanie FlexTight™ jest odporne na wszystko oprócz głupoty użyszkodnika, który bawił się licznikiem w czasie postoju a później źle go zapiął. Na szczęście udało się go odnaleźć.Wrzesniowka Pazdziernikowka 2014

Wrzesniowka Pazdziernikowka 2014

Wrzesniowka Pazdziernikowka 2014Poza tym wyjeździłem się jak trzeba i było naprawdę fajnie. Ciepły Halny, który duł ile wlezie, wybornie wysuszył glebę wiec błota było akurat a nie po pachy.Dartmoor Hornet 2012https://endurorider.pl/dartmoor-hornet-2012/ jest cudowny, ale czy doczekam w końcu wersji FS? NS-Bikes pokzało prototyp Stabb’a a Dartmoor ciągle milczy :(

Rst Storm AIR OCR Ice Stop floating disc Shimano Saint Zee Unex Ultra

Rst Storm AIR OCR Ice Stop floating disc Shimano Saint Zee Unex Ultra

DSCF0889Nowe opony, które radziły sobie bardzo dobrze zarówno w błocie jak i na twardym. Gdybym miał je we wrześniu to zamiast walki o przetrwanie śmigałbym na luzie z bananem od ucha do ucha i muchami na zębach.

Nowy aparat to nowe funkcje w tym różne zabawne filtry i efekty.Wrzesniowka Pazdziernikowka 2014

Wrzesniowka Pazdziernikowka 2014

Wrzesniowka Pazdziernikowka 2014

Wrzesniowka Pazdziernikowka 2014

Wrzesniowka Pazdziernikowka 2014Wyjazd na przełomie października i listopada był wszystkim tym czym miała być Wrześniówka. Było ciepło, szlaki w pełni przejezdne, pogoda super a jedyna rzecz, która nieco psuła tę radość to coraz krótszy dzień.

Zawsze powtarzam, że jeżeli jest okazja to warto jechać w Góry bo choć może być bardzo ciężko to zazwyczaj jest naprawdę super i będzie co wspominać w czasie podłej pory roku.

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Jeden komentarz do “Październikówko-listopadówka 2014”

  1. […] o wyjeździe na https://endurorider.pl/pazdziernikowko-listopadowka-2014/  wynikała bezpośrednio z potrzeby odreagowania ogromnej frustracji po Wrześniówce 2014. Nie […]

Podziel się swoją opinią