Półmetaliczne klocki Avid

Półmetaliczne klocki Avid  były fabrycznym wyposażeniem  Avid Elixr 5. Od chwili kiedy założyłem hamulce do roweru byłem zachwycony ich siłą oraz bardzo dużą czułością. Dotarły się błyskawicznie. Z każdym kolejnym kilometrem byłem coraz bardziej zadowolony. Bez względu na warunki glebowo-pogodowe siła hamowania była na tym samym wysokim poziomie. Klocki były ciche i nie traciły swoich właściwości w deszczu i błocie. Dopiero przy przebiegu 1739,98 km musiałem założyć nowe do tylnego koła. Stare dokonały żywota łącznie ze sprężyną rozpychającą klocki.

Jak widać była to moja wina ponieważ nie przypilnowałem czy tłoczki chodzą równo i z jednej strony została goła blacha. Wobec takiego stanu rzeczy zostałem zmuszony do kupna czegoś co posiadało zarówno blachę jak i masę cierną. Co ciekawe na przedzie klocki są jeszcze ok i z uwagą będę sprawdzał do jakiego przebiegu dociągnę. Tak wyglądają obecnie…

i uważam, że jest naprawdę nieźle! Te okładziny przejechały ponad 2 tys km w tej chwili.

Dosyć często fabryczne klocki są żywiczne tak aby obniżyć cenę hamulca oraz zapewnić ciche hamowanie. Półmetaliki, które dostałem wraz z Elixirem 5 są najlepszego gatunku i zapewniają wyśmienite parametry hamowania od samego początku. Również ich trwałość jest zadziwiająca. Są ciche i nie tracą mocy w wodzie/błocie.

Definitywnie są to najlepsze klocki półmetaliczne na jakich do tej pory jeździłem. Niestety logo Avida podnosi cenę tak bardzo, że można w tym przedziale kupić klocki spiekane. Poza tym same superlatywy.

Tarcie
Trwałość
Odporność na temp.
Głośność
Współczynnik czadu
Cena
Average

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Podziel się swoją opinią