Shimano Alivio

Zdecydowałem się na recenzję tej korby ponieważ była jedna jedyna korba z mocowaniem na kwadrat z którą przez dłuższy czas nie miałem problemów w postaci rozbitego gniazda kwadratu ani powyginanej środkowej tarczy. Charakterystyczne mocowanie (4 ramienne) było jej znakiem rozpoznawczym. Moim zdaniem, stare grupy alivio były DUŻO lepiej zrobione niż to co można obecnie kupić pod tą nazwą.

Korba zakończyła swój żywot bardzo szybko po tym jak założyłem ją do ramy accenta i do kompletu dołożyłem suport kinexa.

Tutaj cenna uwaga: kwadraty występują w dwóch standardach JIS (Japaneese Industry Standard) oraz ISO które wyglądają tak samo ale NIE są takie same. Według zapewnień sprzedawcy z pewnego sklepu kinex miał być JIS szkoda tylko, że korba umarła w ciągu kilkuset kilometrów. Gniazdo na kwadrat zrobiło się jajowate. To doświadczenie nauczyło mnie żeby kupować pakiety na kwadrat od jednego producenta to może będzie spokój.

Mam duży sentyment do wyglądu tej korby i gdyby dało się taką kupić na wielowypust to ustawiam się pierwszy w kolejce pod sklepem.

Jakość materiału
Jakość wykonania
Trwałość
Sztywność
Współczynnik czadu
Cena
Average

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Podziel się swoją opinią