Shimano BR-M515

Shimano BR-M515 czyli wczesne dziecko ery mechanicznych tarczówek o którym należy jak najszybciej zapomnieć.

Piątki były moimi pierwszymi hamulcami tarczowymi mechanicznymi w ogóle. Kupiłem je z ciekawości ale przede wszystkim dlatego, że miałem już serdecznie dosyć rozwiązań klasycznych, które niszczyły obręcze. Jak na produkt z 2004 roku to były. Po prostu były.

Miałem nieprzyjemność zakupić hamulec na aukcji internetowej i dostać egzemplarz w reklamówce z logo Pawlaka z zapieczoną regulacją klocka ruchomego. Niemożność zmiany odległości klocka od tarczy sprawiała, że hamulec był nie do wyregulowania i pomimo różnych prób ciągle był strasznie słaby. Pod tym względem Sram 7.0 bił go na głowę. Nie wiem jak ten egzemplarz przeszedł kontrolę jakości ale biorąc pod uwagę, że dostałem go w oryginalnym opakowaniu od Pawlaka to nie powinienem się dziwić. Historia zakończyła się tym, że po ROKU od odesłania hamulca na reklamację odzyskałem pieniądze, w międzyczasie była sprawa sądowa bo okazało się, że oszukanych osób było dużo więcej…

Wczesne dziecko ery mechanicznych tarczówek o którym należy jak najszybciej zapomnieć.

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Podziel się swoją opinią