Shimano BR-M535

Shimano BR-M535 jest następcą modelu 525. Poza zupełnie nową i niespodziewaną nazwą dużo się w nich nie zmieniło. Klamka hamulcowa pozostała ta sama, zmienił się wygląd zacisku oraz kształt klocków. Reszta jest taka jak była. Ponieważ obszernie opisałem 525 to nie ma sensu się powtarzać. Hamulce są tak samo bezproblemowe jak starsza wersja i ich obsługa jest identyczna.

Fajną rzeczą jest wymiana klocków ponieważ wyjmuje sie je do góry. Niestety okładziny nadal są na zawleczce a nie śrubce co bywa kłopotliwe jeżeli nie mamy płaskoszczypów żeby ją odgiąć. Oczywiście kapturek na odpowietrzniku zniknął bardzo szybko więc opracowałem nowy patent: kawałek rurki do odpowietrzania i skrawek styropianu – działa wybornie i dodaje +1 pkt za pomysłowość :D

Na dzień dzisiejszy (03/2009) to ponad 3 lata od kiedy mam te hamulce a kupiłem je jako używane (co prawda miały 4 miesiące, ale używane to używane :)  Raz zastały mi się tłoczki, ale to moja wina bo zaniedbałem smarowanie. Niestety stwierdzam, że 525 miały lepszą modulację, klamka była bardziej sztywna. Po cichu liczyłem, że nowy model będzie miał większą siłę hamowania ale nie, jest tak samo jak było. Niestety.

Godne polecenia, bezproblemowe, pozbawione fajerwerków, ale za to pewnie działające.Shimano 535

Aktualizacja

Wydrutowałem sposób na pozbycie się głupiej zawleczki, która zabezpiecza klocki przed wypadnięciem z zacisku. Potrzebny jest kawałek drutu, w moim przypadku 1,5 kwadrat :) Testuje to rozwiązanie od kilku tygodni i nie widzę żadnych złych efektów ubocznych a dzięki temu, że jest to drut to można go zdjąć i założyć palcami bez konieczności użycia kombinerek etc. co jest kolosalnym ułatwieniem przy tej czynności. Uważam, że zastosowanie zawleczki zamiast śrubki to jest totalnie kretyński pomysł. PRECZ Z ZAWLECZKAMI W ZACISKACH!

Aktualizacja 17/07/2013

Przód: 87,5 cm

Tył: 146 cm

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Podziel się swoją opinią