Shimano HG 70 LX

Shimano HG 70 LX

Shimano HG 70 LX w swoim czasie jedna z najpopularniejszych kaseta w Polsce. Osobiście używam kaset Shimano do samego początku. Miałem ich kilkanaście z różnych grup i mam pozytywne wspomnienia. Po pewnym czasie przeszedłem na napęd Srama, który nawet w najniższych grupach pracował po prostu lepiej – subiektywnie oczywiście. W moim odczuciu Shimano pozostawało w tyle, ale w końcu wróciłem do komponentów spod znaku S. Po gwałtownym padzie ostatniej kasety Srama kupiłem sobie Hg-70 (LX) Interesował mnie zakres 11-30. Kaseta nie jest perforowana tak jak sram i jest bardziej matowa z wyglądu. Jakość zmiany biegów jest dobra i kaseta pracuje lepiej niż obecne tanie (porównywalne cenowo) grupy Srama. Testy w górach potwierdziły, że pod obciążeniem też jest dobrze. Nie wypowiadam się póki co o trwałości, ale w miarę kolejnych kilometrów dam znać. Shimano wraca do formy, miejmy tylko nadzieję że będzie konkurencyjne cenowo dla Srama.

Aktualizacja 23/09/2009

Mocno opóźniona aktualizacja, ale warto napisać parę słów. Generalnie byłem z niej bardzo zadowolony. Niestety nie sprawdzałem dokładnie przebiegu, ale było to kilka tysięcy kilometrów. Najbardziej podobało mi się zestopniowanie, którego teraz nie wymienię bo nie wiem gdzie leży trup mojego LX’a :) Subiektywnie jest ono dużo lepsze niż w Sram PG 830 jednak trzeba jasno zaznaczyć, że jest to kwestia indywidualnych preferencji danej osoby. Zgon nastąpił, jak zwykle, poprzez pad najmniejszych koronek. Szlifowałem to pół dnia a i tak nic to nie dało :(

Lx przeżył góry i dłuższy czas Mazowsze zatem z czystym sumieniem polecam tę kasetę.

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Podziel się swoją opinią