Xeramic brake cleaner

Xeramic brake cleaner

Spray do czyszczenie tarcz i klocków hamulcowych, do kupienia w każdym supermarkecie albo sklepie auto-moto. Jest bardzo przydatny przy odtłuszczaniu hamulców. W zastosowaniach rowerowych jedna pucha starcza na dobrze ponad rok. Nie odnotowałem żadnego negatywnego wpływu preparatu na tarczę czy klocki nie mniej jednak zawsze uważam, żeby nie popryskać innych elementów gumowych i lakierowanych bo nie wiadomo jak to się skończy pomimo zapewnień producenta, że będzie ok.

Zastosowanie jest bardzo proste: spray jest oparty na alkoholu i po popryskaniu powierzchni odparowuje pozostawiając ją czystą i gotową do pracy. W przypadku bardziej uciążliwych zabrudzeń tarczy najpierw pryskam ją środkiem, potem wycieram ręcznikiem papierowym i potem jeszcze raz traktuję sprayem.

Xeramic nie jest środkiem, który poradzi sobie z klockami zamoczonymi w oleju etc – wtedy w grę wchodzi wyłącznie wypalanie.

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Jeden komentarz do “Xeramic brake cleaner”

  1. […] Dla osób, które nie mają gdzie trzymać kompresora polecam aerozole w puszcze takie jak https://endurorider.pl/xeramic-brake-cleaner/ Wybór jest bardzo duży więc warto rzucić okiem kto ma najtaniej. Czyste bebechy widelca to […]

Podziel się swoją opinią