Yeti Cycles SB-66

Yeti Cycles SB-66 to nowa maszyna do Enduro nazywa się SB 66. Pod adresem http://reviews.mtbr.com/yeti-cycles-sb-66-all-mountain-bike znajdziecie pełną recenzję oraz dużo więcej zdjęć. Co jest interesujące dla mnie to ich nowy system zawieszenia o nazwie Switch Technology.

Jest to mimośród umieszczony nad suportem, który poruszając się w miarę ugięcia zawieszenia zmienia punkt obrotu zawieszenia i jego charakterystykę. Firma twierdzi, że to rozwiązanie sprawia iż początkowo mamy sztywne zawieszenie, które idealnie przekazuje siłę wkładaną w pedałowanie a w czasie jazdy w terenie staje się bardzo miękkie i dobrze absorbuje nierówności. Jak zawsze same superlatywy od producenta.

Na zdjęciu poniżej dokładnie widać ten magiczny element anodowany na niebiesko.

Czy mamy do czynienia z czymś rewolucyjnym? Otóż nie :) W 2007 roku zrobiłem takie zdjęcie.

Wygląda podobnie? Zastanawiasz się jaki to rower? Otóż jest to Decathlon Rockrider z systemem nazywanym przez nich N.E.U.F. (New Eccentric Ultimate Frame) Oczywiście biała rama wygląda jak siekierą ciosana, ale istota zawieszenia jest taka sama jak w przypadku Yeti.

Jaki ten świat mały prawda :) Czyżby wszystko w dziedzinie zawieszenia zostało już pokazane? Od dawna nie widziałem niczego co rzuciłoby mnie na kolana będąc jaką autentyczną nowością, czymś super świeżym.

Według mnie kluczem do sukcesu będzie strojenie amortyzacji pod konkretną ramę oraz możliwość doregulowania poszczególnych parametrów przez rowerzystę.

Swoją drogą Yeti wygląda smakowicie ;)

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Podziel się swoją opinią