Gadżety z Aliexpress 01/2024

Co kupiłem w ostatnim czasie na Aliexpress i czy jestem zadowolony.

Prasa do łożysk Riderace

Długo czatowałem, ale w końcu ją ustrzeliłem! Prasa do łożysk to nie jest narzędzie, którego używam codziennie więc szukałem jakiejś tańszej opcji, bez walizki etc. W końcu udało się kupić za ok 55 PLN.

Zacznijmy od tego, że można wykręcić ramiona co jest naprawdę świetne, ponieważ prasa zajmuje wtedy bardzo mało miejsca.

Tak jest, to łożysko kulkowe wzdłużne oporowe które zapewnia gładką pracę w czasie osadzania łożysk/sterów/etc.

Osadzaki mają budowę schodkową zatem sprawdźmy jakie są wymiary. Jedziemy od największego z samej góry.

Długość pręta gwintowanego jest wystarczająca do większości zastosowań.

Gdyby jednak był problem to wystarczy kupić pręt o średnicy jak niżej, tylko dłuższy i można robić jakieś nietypowe tematy.

Przezbrojenie to chwila moment.

A ile to waży?

Hasło do szukania na Aliexpress: RIDERACE Bicycle Bottom Bracket BB Installation Tools Mountain Bike Headset Press Tool Workmanship MTB Road Cycling Repair Tools

Cena w chwili publikacji: ok. 60 PLN.

Nabijak gwiazdek do rury sterowej

Kolejny gadżet, bez którego da się żyć ale i tak chciałem go mieć :) To proste narzędzie służy do szybkiego i równego osadzania gwiazdki w rurze sterowej widelca. Używamy go z system A-head, gdzie rura sterowa jest gładka czyli bez gwintu. Więcej na ten temat tutaj: https://www.endurorider.pl/enduropedia/

Całość to 3 elementy. Poniżej pobijak, w który wkręcamy gwintowany pręt będący prowadnicą dla gwiazdki.

Kiedy mamy wszystko złożone oraz nakręconą gwiazdkę to zakładamy to na rurę widelca i uderzając w srebrny pobijak osadzamy gwiazdkę. Małe a cieszy :)

A ile to waży?

Hasło do szukania na Aliexpress: New Bicycle Front Fork Headset Star Nut Installer Tool Mounting Sleeve Tools For 28.6mm MTB Road Bike Fork Steerer Driver Tools

Cena w chwili publikacji: ok 20 PLN.

Narzędzie do spinek łańcucha Risk RL216

Następny przydatny gadżet, którym łatwo możemy spiąć/rozpiąć spinkę łańcuchową. Tak naprawdę są to mini kombinerki, ale dedykowane wyłącznie do łańcuchów rowerowych. Używanie spinki to nie jest jakaś specjalna filozofia, ale czasami bywa to upierdliwe. RL216 sprawia, że rozpięcie to dosłownie chwila i to bez żadnego szarpania się etc.

W komplecie jest dodatkowy trzymacz, dzięki któremu można zabezpieczyć łańcuch w czasie pracy.

A ile to waży?

W przeciwieństwie do spinacza do łańcucha który jest obowiązkowy, nie wiem czy jest to narzędzie które zawsze trzeba ze sobą wozić. Jadąc w kilka osób można się umówić że bierzemy jeden skuwacz oraz jedne RL216 i jesteśmy zabezpieczeni na wszelkie możliwe awarii łańcucha.

Hasło do szukania na Aliexpress: RISK RL216 Bike Mini Missing Chain Quick Link Tool Bicycle Plier Master Link Remover Connector Opener Lever with Free Chain Hook

Cena w chwili publikacji: ok 9 PLN.

Nylonowe haczyki do uszczelek

Jeżeli zamierzasz serwisować samodzielnie zawieszenie to będziesz musiał/ła wyjąć uszczelki i założyć nowe. Niby nic trudnego jednak używając metalowych haczyków można uszkodzić aluminiowe/plastikowe elementy i będzie poważny problem.

Jeżeli masz wprawną rękę to metalowe haczyki są najlepsze ponieważ są praktycznie niezniszczalne. W przypadku kiedy jeszcze brakuje Ci trochę doświadczenia możesz z powodzeniem użyć wersji nylonowej, takiej jak na zdjęciu poniżej.

Te plastikowe haczyki/piki, są sprzedawane jako narzędzia do bardzo dokładnego czyszczenia samochodów (car detailing)

Są poręczne i dobrze się nimi pracuje.

Ile to waży?

Tak jest, nawet gryzigramki mogą to ze sobą wozić non stop :D

Z góry uprzedzam, że nie jest to najtrwalsze narzędzie zatem proponuję kupować kompletami. Nylon nie rozpada się w rękach, ale jak zaczniecie szarpać to podda się bardzo szybko. Proponuję używać tej wersji wszędzie tam gdzie boicie się o ewentualne uszkodzenia. Wraz z doświadczeniem będziecie coraz pewniej posługiwać się wersją stalową, ale mimo wszystko plastik warto mieć w zestawie :)

Hasło do szukania na Aliexpress: 4pcs Multipurpose Car Detailing Cleaning Tool Nylon Picks Pick Double-headed Hook Car Clean Accessories Auto Detailing Tools

Cena w chwili publikacji: ok 7 PLN za komplet.

Szczoteczki do czyszczenia

To był niejako przypadkowy zakup ponieważ celowałem w zestaw szczotki plus wyżej opisane haczyki a wysłali mi same szczotki i oddali kasę ;)

Tak, to jest dokładnie to na co wygląda czyli zestaw 3 dwustronnych szczotek z włosiem plastikowym, stalowym oraz mosiężnym (?), które służą do czyszczenia różnych powierzchni. W zastosowaniu rowerowym odnajdują się głównie w okolicach napędu.

A ile to waży?

Jeżeli jeździsz tylko po to żeby potem pucować napęd to możesz wozić ten komplet ze sobą cały czas :D

Hasło do szukania na Aliexpress:: multi-function Car Detailing Cleaning Tool Accessories Wire Brushes

Cena w chwili publikacji: ok 12 PLN za komplet szczotek oraz haczyków nylonowych (1+1)

Śruby do korby HT2 z Aliexpress

Korby a la HT2, bardzo mocno inspirowane Shimano, to jeden z moich najulubieńszych komponentów rowerowych dostępnych u Majfrendów. Praktycznie wszystkie rowery, którym się zajmuję kończą z czymś takim a ja mam wtedy święty spokój. Raz jeden miałem „awarię” i to z mojej winy ponieważ wykręcił się plastikowy korek do kasowania luzu. Mówię o tym dekielku, który wkręcamy do korby od strony nienapędowej.

Na szczęście Majfriendy mają i na to sposób. Oto aluminiowe korki do korb w stylu HT2! Są 3 wersje: M18, M19 oraz M20.

A ile to waży?

UWAGA: używając wersji aluminiowej zamiast plastikowej musicie BARDZO uważać aby nie dokręcać za mocno ponieważ w ten sposób drastycznie skracacie żywotność łożysk!

Hasło do szukania na Aliexpress: MTB Alloy CNC Crank Screw Bike Bicycle Crank Arm Fixing Bolt Crankset Nut M18/M19/M20 Cover Cap For SLX XT XTR Chainrings Parts

Cena w chwili publikacji: pomiędzy 2 a 4 PLN za sztukę w zależności od koloru Kupiłem sobie po 2 z każdego rozmiaru.

Gumki ochronne na odpowietrzniki zacisków

Uwielbiam Majfrendów za to, że robią takie głupotki, które idealnie trafiają w mój gust ;) Oryginalne kapturki z czasem stają się twarde i pękają o ile wcześniej się nie zgubiły. Teraz to nie problem ponieważ mamy do wyboru 3 wersje kolorystyczne.

A ile to waży?

Hasło do szukania na Aliexpress: 3 Colors Pump Grease Nozzle Bicycle Oils Disc Dustproof Brake Caliper Dust Cover Oil Brake Bleeder Exhaust Screw Cap

Cena w chwili publikacji: 10 sztuk od 10 do 14 PLN w zależności od koloru.

Trzymacze do pancerzy

Temat znany wszem i wobec zatem nie ma się co rozwodzić.

A ile to waży?

Używam takich trzymaczy żeby wykluczyć wszelkie kolizje pancerzy oraz żeby mieć pewność, że te pozostawione bez nadzoru nie zaczną piłować korony widelca lub ramy.

Hasło do szukania na Aliexpress: 20pcs Bicycle MTB Brake Cable S Style Clips Buckle Hose Guide Bike Cross Line Clip

Cena w chwili publikacji: 9 do 10 PLN za 20 sztuk, w zależności do koloru.

Uniwersalny wykrętak do zaworów dętkowych

Kupiłem bo mi się podobał :) To jest narzędzie 3w1, którym możemy wykręcić zawór Schrader (samochodowy) cienki ryjek na górze, rdzeń zaworu Presta (szerokie wycięcie na dole) oraz przedłużkę do Presty (nacięcie na środku).

A ile to waży?

Hasło do szukania na Aliexpress: AQTQAQ 1Pcs Valve Core Remover Tool Presta Schrader Tire Valve Repair Tool for Bicycle, Cars, SUV, Bike, Motorcycles Tyre

Cena w chwili publikacji: ok 10 PLN za sztukę.

Koło łańcuchowe, owalne 32 zęby Deckas

Jakie koło owalne jest, każdy widzi. W tym wypadku czarne ;) Wyłącznie do napędów jednorzędowych, z zębami N-W czyli wąski-szeroki co ma lepiej trzymać łańcuch na miejscu.

A ile to waży?

Hasło do szukania na Aliexpress: Deckas 104BCD Round Oval Narrow Wide Chainring MTB Mountain Bike Bicycle Crown 30T 32T 34T 36T 38T Crankset Tooth Plate Part

Cena w chwili publikacji: ok 20 PLN za sztukę w zależności od ilości zębów.

Zestaw pędzli do mycia

Komplet to 5 sztuk w różnych rozmiarach. Wziąłem z ciekawości żeby zobaczyć jak jest z jakością. Włosie sztywne i potrafi się sypać. Generalnie to spełniają swoją rolę, ale pędzel K2 jest dużo lepszym produktem z tym że kosztuje 7 PLN za sztukę a nie 10 PLN za komplet.

Idealny produkt jeżeli brakuje Ci do darmowej wysyłki.

A ile to waży?

Hasło do szukania na Aliexpress: Car Wash Brush Detail Small Automotive Interior Cleaning Tools Air Conditioner Air Outlet Cleaning Brush

Cena w chwili publikacji: ok 10 PLN za komplet 5 sztuk.

Gratownik z dodatkowymi ostrzami

Na to narzędzie sadziłem się od dłuższego czasu. Nie używam codziennie, ale kiedy trzeba ściąć ostrą krawędź to okazuje się nieodzowne.

W zestawie są zapasowe noże.

A ile to waży?

Hasło do szukania na Aliexpress: Hand Trimming Knife Deburring Scraper NB1100 Chamfer Trimming Removal Aluminum Alloy Plastic Waste Edge Tool Handle With Blade

Cena w chwili publikacji: ok 27 PLN za sztukę, ale w promocji był za 10 PLN.

Stetoskop diagnostyczny

Jakieś łożysko padło, ale nie wiadomo które i czy nie napinacz? Tym to sprawdzisz. Narzędzie jest nieprawdopodobnie pomocne w czasie diagnostyki mechanicznych uszkodzeń.

A ile to waży?

Hasło do szukania na Aliexpress: Automotive Repair Electronic Stethoscope Mechanical Abnormal Noise Detection Car Engine Cylinder Abnormal Sound Stethoscope

Cena w chwili publikacji: 22 PLN, w promocji był za 10 PLN.

Punktak automatyczny 128 mm

Nie mogłem znaleźć swojego zwykłego to kupiłem automat. Z taką wersją są dwie możliwości: albo działa albo szybko przestaje działać. Póki co jest ok.

Kiedy działa to używa się go bardzo fajnie i punktuje elegancko.

A ile to waży?

Hasło do szukania na Aliexpress: Automatic center punch locator window breaker universal 28mm/155mm woodworking punch metal drill tool

Cena w chwili publikacji: 10 PLN za długość 128mm oraz 16 PLN za długość 155mm.

Bluzka z długim rękawem

Majfrendy nie mają za dużo ciuchów dla wyrośniętych człowieków, zatem kiedy wypatrzyłem taką bluzę w deklarowanym rozmiarze 5xl to od razu wziąłem. Nie ukrywam, że nie spodziewałem się jakiś cudów a okazało się, że jest całkiem ok.

Teraz żeby było jasne: całkiem ok to nie jest jakość porównywalna do topowych marek i uznanych producentów. Nie jest źle, ale nie mam żadnych wątpliwości iż nie jest to najbardziej zaawansowany oraz jakościowy materiał, z którym miałem do czynienia. Za 37 PLN warto było i dam znać jak zamęczę tę bluzkę na śmierć. Ode mnie ogromny plus za bardzo fajną grafikę.

Jak zwykle proszę być nieufnym w kwestii oznaczeń typu 5XL bo to na pewno nie jest EU 5XL a już na pewno na pewno nie jest to 5XL z USiA :) Trzeba dokładnie sprawdzać podaną rozmiarówkę.

Hasło do szukania na Aliexpress: 2023 Mtb Jersey Downhill Jersey Racing T-Shirt Bicycle Cycling Motocross Shirt Mountain Bike Polera Mtb Long Sleeve Sports Shirt

Cena w chwili publikacji: ok 37 PLN.

Długi pistolet do przedmuchiwania

Poprzedni pociąłem przerabiając go na mini ghetto piaskarkę (patrz https://www.endurorider.pl/piaskowanie-i-malowanie-zaciskow-hamulcowych/ ) i bardzo mi go brakowało. Aktualny wygląda tak

A ile to waży?

UWAGA: pistolet jest z szybkozłączką NIE UE zatem trzeba ją od razu wymienić. Ja mam jakąś nieszczelność w tym miejscu zatem nie zostawiam go wpiętego bo spuszczał mi powietrze z kompresora.

Hasło do szukania na Aliexpress: Pneumatic Hardware Tool Dust Removal Gun Blowing Air Soot Blowing Gun Air Pump Extended Nozzles High Pressure Dust Blowing Gun

Cena w chwili publikacji: 17,50 PLN, na promocji ok 9 PLN

Dlaczego mam inną cenę niż Ty?

Jeżeli sprawdzasz teraz Aliexpress i masz inne ceny to znaczy, że nie ma akurat promocji na to co Ci przed chwilą pokazałem. Pamiętaj, że w aplikacji masz różne warianty kupowania takie jak Choice, Picks i cokolwiek się trafi.

Ja robię w ten sposób, że stworzyłem sobie tematyczne listy zakupów, które regularnie odwiedzam i sprawdzam ceny. Zajmuje to trochę czasu, ale z drugiej strony sprawdzam konkretne rzeczy, na których najbardziej mi zależy. Coś za coś. Jak widać przy odrobinie cierpliwości oraz konsekwencji można się całkiem konkretnie obkupić :)

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

6 komentarzy do “Gadżety z Aliexpress 01/2024”

 1. Fuzzman

  Te tarcze Deckas są tak tanie, że kupiłem po 2-3 szt z każdego rozmiaru 30/32/34t co było w cenie jednej markowej tarczy. Są trwałe jeśli idzie o zużycie,ale słabe mechanicznie na dzwony. Spróchniały pniaczek zgniótł mi zębatkę na singlach Świeradowskich i z buta wracałem ok 8km. Żona się ucieszyła że jej zabrałem rower na tym urlopie i nie musiała ze mną jeździć :-)

  1. Avatar photokamil/Endurorider.pl

   Coś za coś :) Bardzo dobry pomysł żeby kupić hurtem więc następnym razem będzie musiała z Tobą jeździć :D

 2. Krzysztof

  Co do haczyków do pracy z zawieszeniem – polecam upychadła stomatologiczne z kulką 0,8mm na końcu haczyka. Kosztuje kilka – kilkanaście złotych, a dzięku kulistemu zakończeniu nie da się tym nic zarysować lub nakłuć.

  1. Avatar photokamil/Endurorider.pl

   Dzięki za cenną radę :) Nie wiedziałem, że to się tak nazywa ;) Upychadło kulkowe UK 1 rzeczywiście 16 brutto. DZIĘKUJEMY :*

 3. Ta prasa Riderace i to lozyskowana wyglada tak bosko, ze az zaluje, ze prase juz mam, bo chetnie dokladnie taka kupilbym :-) Dzieki piekne za podzielenie sie namiarami.

  1. Avatar photokamil/Endurorider.pl

   Ładna, nie ;))))

   Namiary muszą być bo bez to by nie miało żadnego sensu :) Tylko patrz uważnie na ceny bo tam też bywa różnie :|

Podziel się swoją opinią