Testy

Gdzie testuję komponenty/rowery?

Przede wszystkim: w Górach. Nigdy nie ukrywałem faktu, że nie traktuję Mazowsza jako miejsca która ma wystarczające walory (bo NIE ma) do tego aby wykazać wady i zalety komponentów do roweru górskiego. Tylko i wyłącznie autentyczna górska jazda pozwala dotrzeć do sedna sprawy dzięki czemu wszystko staje się jasne. Jest to o tyle ważne, że nie zawsze pierwsze pozytywne czy negatywne wrażenie jest ostateczne. Zazwyczaj kończy się negatywnym, ale nie zawsze tak jest. Wszystkie testy są długodystansowe. Nie raz bywały sytuacje, że niby było dobrze a po chwili coś zaczynało się rozpadać w oczach.

Jak przebiega test?

Każdy jeden komponent jest dokładnie mierzony, ważony i fotografowany. Wszystkie zdarzenia bądź interwencje serwisowe są odnotowywane.

W przeciwieństwie do ludzi, którzy próbują się dowartościować w internetach posiadam rzadką cechę i potrafię się publicznie przyznać, że kupiłem badziew czyli wyrzuciłem fundusze w błoto. Dzięki temu możesz uczyć się na moich błędach a nie na własnych. Ponadto nie traktuje roweru jako bożka tylko jako zabawkę do miłego spędzania czasu, a jak zabawka zaczyna mi się nudzić to staram się ją szybko zrujnować żeby kupić nową :>

Linki do sklepów/dystrybutorów

Linki, które podaję na stronie są umieszczone wyłącznie w celach informacyjnych i absolutnie nie zachęcają, ani nie zobowiązują do kupowania u wymienionych sprzedawców. Jeżeli moje odnośniki prowadzą do konkretnych miejsc to znaczy, że kupowałem tam więcej niż dwa razy i nigdy nie miałem jakiś nieprzyjemności. W tym miejscu chciałbym podkreślić, że nie jestem w stanie brać odpowiedzialności za funkcjonowanie sklepów więc proszę nie mieć do mnie żalu gdyby coś poszło nie tak z zakupami.

Czy testy są prawdziwe?

Tak, są. Na stronie Endurorider.pl nie ma żadnych sponsorowanych testów. Moja reputacja jest dla mnie znacznie ważniejsza niż 5% upustu na linkę do przerzutki więc na jakiekolwiek komercyjne propozycje testów zawsze odpisuje w ten sam sposób:

Test to nie jest artykuł sponsorowany wobec czego treść nie podlega modyfikacji w zakresie innym niż ewentualne błędy formalne. 

Wierzcie mi na słowo, że to jedno zdanie wystarczy żeby korespondencja się zakończyła zanim się na dobre rozpoczęła. Strona Endurorider.pl nie jest moim źródłem utrzymania, tylko ciągłych wydatków, więc ja naprawdę nic nie muszę.

Moje artykuły są długie i mają bardzo dużo zdjęć po to żeby rozłożyć na części pierwsze wszystkie możliwe aspekty użytkowe testowanych rzeczy.

Aktualizacje

Bardzo rzadko pozbywam się moich gratów więc pojawiają się aktualizacje. Mam zasadę, że najnowsza treść jest zawsze na samym dole strony.

Przyjąłem taką formę aby osoba czytająca artykuł miała pełną historię danego komponentu od początku aż do ostatniego wpisu mówiącego o tym jak wygląda sytuacja.

Gwiazdkowy system ocen

Na końcu artykułu znajduje się tabela z gwiazdkowym systemem ocen. Poszczególne cechy mogą uzyskać maximum 5 gwiazdek. Przykład poniżej dotyczy hamulców tarczowych.

Jakość wykonania
Siła hamowania
Współczynnik czadu
Cena
Average

Wprowadziłem to rozwiązanie aby podsumowanie było jeszcze bardziej czytelne.

Efektywne długości/szerokości/kąty

Przy testach ram/rowerów staram się mierzyć efektywne wartości sprawdzając to co deklaruje producent. Efektywna długość na przykładzie rury podsiodłowej to odległość pomiędzy osią suportu a górną krawędzią rury. Jest to niezwykle ważne i często diametralnie zmienia postać rzeczy. Oczywiście moje pomiary są obarczone jakimś błędem, ale dokładnie opisuje co i jak mierzę aby mój sposób był jak najbardziej miarodajny.

Gdzie jest spis testów?

Na górze prawej kolumny strony znajdują się wszystkie opublikowane wpisy podzielone na Kategorie. Menu rozwija się dzięki czemu można łatwo dotrzeć do interesujących nas tematów. Jeżeli jesteś tutaj po raz pierwszy to warto zajrzeć do https://www.endurorider.pl/enduropedia/ Jest to zbiór podstawowych informacji, który ułatwia późniejsze czytanie pełnych testów.