Sowia Góra Jarnice

Dzisiaj będzie nietypowo, albowiem zaproponuję osobom z Warszawy bardzo urokliwe miejsce na szybki wypad za miasto. Chodzi mi o punkt widokowy zwany Sowia Góra, która znajduje się koło Jarnic na Mazowszu.

Byłem tam wcześniej z Bartkiem z TaniePrzetrwanie.pl, ale dzisiejsza piękna zimowa aura w końcu mnie zmotywowała aby się z Wami podzielić namiarem na tę urokliwą miejscówkę.

Przy takiej pogodzie jak dzisiaj (23/01/22) warunki zimowe są po prostu idealne. Słońce świeci, niebo jest niebieskie a na zamarzniętej ziemi leży biały śnieg o konsystencji granulatu. Tak, to jest ten dzień kiedy możesz w końcu powiedzieć o swoim fat biku „TAK! To była słuszna decyzja żeby kupić 3 rower!”

Nazwa Sowia Góra odnosi się do górki jak na warunki mazowiecki, lub do kupki piachu jak na warunki Beskidzkie i w związku z  tym nie ma konieczności zabierania kompletu ochraniaczy oraz fulla 180/180mm. Na śnieg rekomenduję fata, ale jak ktoś się uprze to nie widzę problemu aby atakować zwykłym MTB.

Okolica jest typowo mazowiecka zatem dobra do rekreacji i miłego spędzania czasu. Latem w łikedny Sowia Góra jest regularnie najeżdżana hordami turystów plażowych oraz kajakarzy, którzy korzystają z uroków rzeki Liwiec. Warto o niej wspomnieć bo jest to jedna z coraz mniejszej ilości naturalnie meandrujących rzek, która nie została wyprostowana koparką.

Z uwagi na relatywnie podmokły teren warto zwrócić uwagę gdzie się staje i nie próbować przeskakiwać przez zamarznięte rowy bo to się kończy wodowaniem co przy mrozie nie jest specjalnie fajne :)

Jeżeli masz ochotę wyrwać się ze stolicy to do Sowiej Góry dojedziesz w godzinę sunąc spokojnie trasą a potem drogami lokalnymi. Choć w Warszawie zimy nie widać to za miastem leży śnieg więc zimowe opony są konieczne. Miejsce jest naprawdę urokliwe i warto tam zajrzeć a zwłaszcza w tygodniu kiedy jest cisza i spokój.

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Podziel się swoją opinią