Trek wzywa MILION rowerów na akcję serwisową!

Trek wzywa MILION rowerów na akcję serwisową! Wadliwe szybkozamykacze przedniej piasty mogą prowadzić do wypadków. Komunikat informuje, że czarne bądź srebrne szybkozamykacze przednich piast (oś 9mm) w pozycji otwartej odchylają się tak daleko, że sięgają do tarczy hamulcowej i mogą doprowadzić do niekontrolowanego zablokowania koła w czasie jazdy.

Akcja dotyczy rowerów wyprodukowanych pomiędzy wrześniem 1999 a kwietniem 2015 co w wolnym tłumaczeniu znaczy tyle, że zebrało się ich prawie MILION. Lwia część znajduje się w USiA oraz Kanadzie, ale należy się spodziewać że również w Europie są egzemplarze, które wymagają sprawdzenia. Przy okazji producent zaznaczył, że szybkozamykacze które nie otwierają o 180* nie podlegają wymianie. Jeżeli mieszkasz w USiA dostaniesz w prezencie kupon o wartości dwudziestu dolarów na zakup rzeczy z oferty Bontragera.  Z uwagi na bardzo małą tradycję pozywania producentów w EU Trek nic nie mówi o podobnej rekompensacie dla klientów z tego regionu.
 
Na wszelki wypadek Trek wrzucił film w którym pokazują jak używać szybkozamykacza.

Ze swojej strony proponuję aby postawić rower na ziemi a dopiero później zapinać koło ponieważ wszelkie manewry w powietrzu nie służą precyzyjnemu i powtarzalnemu zabezpieczania koła co często prowadzi do konieczności regulacji położenia zacisku hamulcowego. Zwróćcie uwagę, że w pozycji otwartej dźwignia nie cofa się tak daleko aby dotykać do tarczy bądź zacisku.

Nie chciałbym powielać różnych stereotypów, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu że naprawdę widać kiedy szybkozamykacz jest otwarty i że powinno to wywołać niepokój rowerzysty a w konsekwencji doprowadzić do zmiany ustawienia dźwigni. Inną ważną informacją jest to, że od lat haki widelców są robione w taki sposób aby nawet w pełni luźne koło nie wypadło z amortyzatora. Łatwo się o tym przekonać kiedy do wyjęcia koła nierzadko trzeba praktycznie rozkręcić cały szybkozamykacz ;)

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Podziel się swoją opinią