Klocki hamulcowe Corratec

Klocki hamulcowe Corattec

Klocki hamulcowe Corattec to jeden z bardziej udanych zakupów. Klocki do obręczy mają zazwyczaj tak że: albo są bardzo twarde przez co trwałe i niszczą obręcz albo są miękkie, dobrze hamują i potrafią zniknąć w czasie jednego acz długiego błotnistego zjazdu. Prezentowany model jest bardzo dobrym kompromisem pomiędzy obydwoma cechami.

Zdecydowanie polecam takie klocki zamiast „wsuwek” które w żaden sposób nie są w stanie konkurować z klasycznymi pod względem trwałości.

Kiedy pożegnałem się z hamulcami obręczowymi zostawiłem sobie corrateki na pamiątkę. Klocki można kupić pod wieloma różnymi nazwami a co ważniejsze nie są  zbyt drogie. W kategorii stosunku jakość/cena/trwałość corrateci są absolutnie rewelacyjnie i nawet w ciężkich warunkach glebowych nie znikają od razu. Klocki posiadają fikuśne rowki, które mają lepiej odprowadzać zanieczyszczenia, ale nie brałbym tego aż tak poważnie – lepiej traktować to jako fajny dizajn, który podnosi współczynnik czadu w rowerze :)

 

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Podziel się swoją opinią