Exus SPD MTB

Exus spd

Exus SPD MTB były moimi pierwszymi butami SPD. Kupiłem je bo po prostu chciałem mieć SPD, głównym czynnikiem wyboru była cena (250PLN w 1999r. to była dobra oferta). Nie miałem wtedy żadnego doświadczenia z innymi butami zatem nawet nie bardzo miałem co porównywać.

Exusy to miękkie buty rowerowe, które umożliwiają jazdę z SPD, ale nie są nastawione na efektywność. Na początku użytkowania nie czułem ich wad ale z czasem okazało się, że nie bardzo mi pasuje elastyczna podeszwa, bieżnik też nie był zbyt terenowy no i buty same w sobie okazały się raczej delikatne. Jeździłem w nich dosyć długo wyłącznie dlatego, że doskonale wiedziałem, że jak nie będę na nie uważać to długo nie pożyją. Jak tylko nadarzyła się okazja to przesiadałem się na twarde Sportfulle. Nexusy mam do tej pory jako buty zapasowe. Ostatnio z ciekawości trochę w nich pojeździłem na trenażerze i powiem szczerze, że byłem zdegustowany brakiem sztywności i szeroko pojętą miękkością tych butów.

Tego typu buty są przeznaczone dla osób, które chcą korzystać z zalet SPD jednak zależy im na komforcie chodzenia niźli efektywności jazdy. Słowem: buty do rekreacji.

Jakość materiału
Jakość wykonania
Trwałość
Sztywność podeszwy
Trzymanie stopy
Czas schnięcia
Współczynnik czadu
Cena
Average

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Podziel się swoją opinią