Ostatni moment przed „sezonem”!

Huragany i trąby powietrzne zwiastują, że wiosna zbliża się wielkimi krokami toteż człowieki przypominają sobie o „sezonie” rowerowym. Tak wiem, to jest coroczne epokowe odkrycie, które za chwilę objawi się tym, że wszystko co ma dwa kółka trafi do serwisów oraz „serwisów”.

Na czym polega rozróżnienie możesz, a nawet powinnaś/nieś, przeczytać tutaj: https://www.endurorider.pl/patologiczne-serwisy-rowerowe-to-twoja-wina/

Jeżeli jesteś osobą, która samodzielnie serwisuje swój rower to nie masz co czytać dalej ponieważ nie ma tam nic dla Ciebie. Jednakże w przypadku kiedy korzystasz z usług to warto poświęcić chwile na lekturę.

Sezon rowerowy 2022

Tak, będzie i jak zawsze schemat będzie taki sam czyli wszystkie rowery rzucone w kąt na jesieni na raz trafią do serwisów. Ludzkość jest bardzo konsekwentna w powielaniu błędów zatem rok w rok jest to samo czyli nic, nic, nic, nic… wszyscy zwalają się do serwisów na wiosnę oraz oczekują, że będą załatwieni od razu.

Tłumaczyłem wcześniej dlaczego takie rozpoczęcie „sezonu” rowerowego jest kiepskim pomysłem, ale powtórzę to w jednym zdaniu. Zatykając na hurra prawdziwe serwisy sami odpowiadacie za długie terminy i wysokie ceny. A ceny za usługi w 2022 roku będą takie, że nawet się nie zorientujesz kiedy zawartość https://www.endurorider.pl/category/instrukcje-naprawy-roweru/ będziesz znać na pamięć.

To co mam zrobić?

To bardzo proste: jeżeli Twój rower wymaga serwisu to załatw to od razu. Takie podejście do sprawy ma same plusy ponieważ velocyped zostanie teraz obsłużony znacznie szybciej niż na wiosnę i jest realna szansa, że zapłacisz za to mniej.

Kolejną kwestią jest dostępność oraz ceny części, gdzie jedno i drugie jest nadal kiepskie. W sytuacji kiedy coś wymaga wymiany to masz teraz czas żeby to kupić samodzielnie np. na Aliexpress i na spokojnie dać do zamontowania. Już niedługo taka opcja z własnymi częściami nie przejdzie a niesprawny rower trafi z powrotem do domu, bo nikt nie ma miejsca na przechowywanie. Kolejnym krokiem będzie ponowne przyjechanie z gratami do montażu, tyle że kiedy kiedy już wrócisz to zobaczysz, że wolne terminy są za kilka tygodni.

Rzecz jasna może Cię skusić pseudo patologiczny serwis, ale jak to się kończy opisałem w artykule, do którego link jest powyżej i ponownie zachęcam do lektury bo rzeczywistość jest taka, że nawet wydając dużo wcale nie ma gwarancji, że jest zrobione dobrze.

Wnioski

Nie czekaj na sezon rowerowy 2022 do ostatniej chwili tylko skorzystaj z usług profesjonalnego serwisu już teraz. Zawieź i odbierz rower na spokojnie bez straty czasu i nerwów, które są nieodłącznym elementem wiosennego ataku rowerozy pospolitej.

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Podziel się swoją opinią