RockShox Pilot XC

RockShox Pilot XC to zło…

przez które kupiłem Krossa Krossera Panica co okazało się być nie najlepszym pomysłem. Nazwy RockShox nie trzeba nikomu przedstawiać, pionierzy w dziedzinie amortyzacji rowerowej znani i lubiani (bądź nie, w zależności od rocznika) Pilot xc jest bardzo lekkim widelcem (moja sztuka ważyła 1805 gramów) z komorą powietrzną oraz tłumieniem hydracoil 2. Takie zestawienie działa na wyobraźnie, zwłaszcza jak się na tym wcześniej nie jeździło. Hańba mi, że dałem się na to złapać.

Za co go nie lubiłem

Widelec był bardzo mocno odchudzony i totalnie kretyński. Komora powietrzna pracowała w systemie niskociśnieniowym co w żaden sposób nie przeszkadzało jej w ogóle się nie uginać pod mną nawet jeżeli powietrza było DUŻO za mało albo nie było go wcale. Nieregulowane tłumienie hydracoil 2 było tak tępe, że miałem poważnie wątpliwości czy ten widelec pracuje w jakikolwiek sposób. Nie jestem lekki a dopiero bardzo mocne i gwałtowne uderzenie sprawiało że pilot jakkolwiek się uginał. Po prostu totalna porażka.

Amor poszedł na sprzedaż momentalnie po kupnie ponieważ nie byłem w stanie na nim jeździć. Ciężko mi powiedzieć czy on pracował czy nie. W moich kategoriach nie pracował w ogóle. Gdybym napompował komorę do ciśnienia zalecanego dla mojej wagi to jestem pewien, że widelec nawet by nie drgnął o minimetr.

Głupi ja, dałem się zwieść nazwie RockShox. Oczywiście istnieje również możliwość iż był to bardzo dobrze pracujący widelec wyścigowy tyle że nic mi po tym skoro ja jeżdżę enduro i amortyzator, który ugina się wtedy kiedy naprawdę nie ma już innej możliwości nic mi nie daje.

Poza świetną wagą widelec nie oferuje nic ciekawego. Komora powietrzna (tylko pozytywna bez negatywnej) jest tępa i twarda a hydracoil 2 nie daje się regulować inaczej niż poprzez zmianę oleju. Na jej obronę należy powiedzieć iż jest to rozwiązanie wymagające mało uwagi i uchodzące za trwałe oraz proste w serwisie.

W moim przypadku totalna porażka.

Jakość wykonania
Sztywność (widelce)
Ilość regulacji
Wydajność tłumienia
Skok
Łatwość ustawienia
Łatwość serwisowania
Współczynnik czadu
Cena
Average

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Jeden komentarz do “RockShox Pilot XC”

  1. […] oraz uczucie niekontrolowanego utwardzania się amortyzatora. Doświadczyłem tego zjawiska przy https://endurorider.pl/rockshox-pilot-xc/ Po prostu nie byłem w stanie żyć z tym widelcem. Pomimo jazdy nieomalże bez powietrza (w […]

Podziel się swoją opinią