Sportfull MTB

sportfull MTB

Nexusy uświadomiły mi, że chcę mieć twarde buty do jazdy na rowerze więc kiedy trafiła się naprawdę bardzo dobra cena na Sportfulle to wszedłem w ich posiadanie. Były hardcorowe począwszy od koloru a na wykończeniu skończywszy. Podeszwa to jeden kawałek plastiku bez grama gumy.

Buty tego typu są makabrycznie twarde w przypadku jakiegokolwiek chodzenia. Jeździło się w nich całkiem ok, ale z bliżej nie określonych powodów przez cały czas ich użytkowania miałem wrażenie jakbym „krzywo w nich stał” co z czasem stało bardzo dokuczliwe.

Buty styrałem we wszystkich możliwych warunkach, łącznie z błotem do kolan. Sportfulle walczyły dzielnie, ale w końcu przyszedł taki dzień kiedy rozkleiły sie po raz pierwszy a potem było już z górki. Próbowałem różnych klejów etc. jednak to nie pomagało na długo. W międzyczasie wyrwałem kołki z jednego buta. Osłona na kostkę, która była dołączona do butów nie powodowała nic innego jak bardzo bolesne obtarcia i ograniczenie zakresu ruchów stopy wpiętej w spd. Totalnie poroniony pomysł.

Buty kupiłem bardzo tanio jako nówki ze sklepu więc nie mogę pod tym względem narzekać, ale wszystko inne to czysty hardcore. Były lepsze (bo twarde) od Exusów, ale do Specializeda w żaden sposób nie da się ich porównać. Ciekawe doświadczenie, ale jedno w zupełności wystarczy :)

Jakość materiału
Jakość wykonania
Trwałość
Sztywność podeszwy
Trzymanie stopy
Czas schnięcia
Współczynnik czadu
Cena
Average

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Podziel się swoją opinią