Wieszak do roweru XXL

Jak sprytnie upchnąć rower?

Rower zajmuje dużo miejsca i to jest fakt, z którym nie sposób walczyć. Do tej pory miałem dwa wieszaki: jeden który trzymał rower równolegle do ściany i taki, który trzyma za przednie koło. Zdecydowanie preferuje ten drugi typ. Po prawej widać mój były trzymak, który spełniał swoją funkcję, ale miał jedną bardzo poważną wadę. Za mało miejsca na tłustą oponę https://endurorider.pl/irc-trailbear/ Wkładanie i wyjmowanie to była nieustanna walka, która zawsze kończyła się porysowaniem obręczy. Szczęśliwie DM24 nigdy nie lubiłem więc kolejne sznyty nie bolały mnie aż tak bardzo.

Drugim problemem było mocowanie do ściany. Stara wersja (czarna) była przytwierdzona czterema kołkami, które były ułożone w linii prostej. Z czasem najwyższy kołek zaczął wyłazić ze ściany a uchwyt nieprzyjemnie odstawać.

Trzeci problem to to, że uchwyt był prawy i nie dało się tego zmienić ponieważ wszystkie elementy są zespolone na stałe.

XXL

Biorąc pod uwagę powyższe byłem w niebo wzięty kiedy na www.bitul.pl pojawił uchwyt w wersji XXL. Od standardowego różni się dużo wyższym ramieniem, które bez żadnego problemu pozwala założyć TrailBeara nie niszcząc obręczy. Wierzcie mi na słowo, że wieszanie roweru dopiero teraz stało się naprawdę łatwe.

Uchwyt jaki jest każdy widzi, ale polski wyrób ma kilka fajnych rozwiązań. Po pierwsze jest składany więc w razie demontażu praktycznie nie zajmuje miejsca. Po drugie kołki nie są rozmieszczone w jednej linii  więc nie będzie akcji z wyrywaniem tego, który jest na samej górze.  Po trzecie jest dwustronny czyli mamy wybór czy zakładamy rower z prawej czy z lewej strony. Po czwarte jest bardzo starannie wycięty i zrobiony więc nie ma żadnych niedoróbek.

Mam dwa takie uchwyty i z żadnym nic się nie dzieje. Jedyna modyfikacja jaką wprowadziłem to dodatkowy kawałek starej dętki w miejscu styku obręczy i ramienia. Poza tym nic nie robiłem.

Jeżeli lubisz tłuste opony i masz dosyć walki podczas wieszania roweru to uchwyt XXL jest dla Ciebie.  Bez trudu przełożysz koło przez ramię.  http://www.bitul.pl/Sklep/Produkty/71-Wieszak-do-roweru%2c-za-ko%c5%82o%2c-sk%c5%82adany–wersja-XXL 19 PLN :)

Jakość materiału
Mocowanie do ściany
Ergonomia
Współczynnik czadu
Cena
Average

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Podziel się swoją opinią