Stork 1.5

Stork 1.5 czyli zestaw, który generuje ponad 1000 (TYSIĄC) lumenów światła! Kiedy e-mail z propozycją sprawdzenia nowego produktu na rynku oświetlenia rowerowego spłynął do skrzynki byłem ucieszony, jednak dopiero po chwili doczytałem iż pisze do mnie Tomek twórca Bocialarki Od razu mega banan zagościł na mojej facjacie. Przedmiotem testu miał być mocarny Stork.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć iż początkowo miało być porównanie Stork vs Bocialarka 2.0 jednak Rów Mariański pomiędzy tymi lampkami uniemożliwia takie zestawienie toteż będę się podpierał Bocialarką (w pewnych kwestiach) jednak proszę nie traktować tego jako bezpośredniej konfrontacji ponieważ nie ma ona najmniejszego sensu. Ponadto przyznaje się bez bicia iż nie jestem fanem latarek jako takich :) Nie znam się na specyfikacjach ani tego typu rzeczach i nie pociąga mnie ten temat. To co mnie kręci to ilość i jakość światła jakie dana lampka generuje oraz jak się z nią jeździ w terenie. Ponadto opisuje moje wrażenia z użytkowania danego produktu i o tym wszystkim możecie przeczytać w poniższym teście.

Skąd u mnie taka ekscytacja? Ano stąd iż Stork jest lampą powstałą na bazie doświadczeń zdobytych przy wszystkich wersjach Bocialarki, ale od samego początku był pomyślany jako przedmiot stricte rowerowy. O tym projekcie było słychać od jakiegoś czasu a liczby oraz dane jakie się tam pojawiały pobudzały wyobraźnię. Bocialarka, która nie będąc de facto lampką rowerową, z powodzeniem sprawdzała się w roli oświetlacza, a co dopiero mówić o lampce, która już w zarodku miała być tylko i wyłącznie do nocnej jazdy rowerowej. Teraz zestaw jest dostępny dla każdego kto chce zakosztować nocnej jazdy w terenie. Pobudzona wyobraźnia pracowała na najwyższych obrotach, co i rusz podsuwając mi wizje plamy białego światła. Wielkiej plamy.

W zestawie otrzymujemy co następuje:

  • lampka Stork
  • ładowarka mikroprocesorowa do pakietu ładująca prądem 1.4A (automatyczne odcięcie ładowania)
  • zasilacz do ładowarki
  • przewód 230V do zasilacza
  • regulowany uchwyt rowerowy Led Lenser (pasuje również na kierownice ~32mm)
  • dwa zasobniki z akumulatorami (jeden zbudowany z 4 nowych ogniw 18650 – pojemność 8800mAh oraz drugi, mniejszy i lżejszy zbudowany z 4 nowych ogniw 17670 – pojemność 6000mAh)
  • pokrowiec szyty na zamówienie z Cordury 1000D do montażu zasobnika na rowerze.
  • pisemna gwarancja na okres 24 miesięcy

Wszystko się zgadzało i było na miejscu. Ilość elementów sprawia iż jedyną rzeczą o którą można dopytać jest mocowanie na kask, ale o tym będzie jeszcze później. Porozkładałem sobie wszystko na stole i zacząłem oglądać poszczególne komponenty zaczynając od tytułowej lampki.

Stork dzieli z Bocialarką część korpusu. I to by było na tyle podobieństw pomiędzy nimi. Po wzięciu do ręki od razu czuć, że nowe dzieło wiskidzkiego konstruktora jest lżejsze od poprzedniego (156g vs 186g) a wynika to stąd iż ogniwa zostały przeniesione do zasobnika, który umieszczamy na ramie. W oczy rzuca się masywny, żebrowany radiator, który okala głownię skrywającą 3 emitery Cree XP-G R4 tint 3B generujące ponad 1000 lumenów światła. Emitery są umieszczone w układzie trójkątnym tzn. jeden na górze dwa na dole. Całościowy kąt świecenie to 24* (Bocialarka 2.0 15*) Światło ma kolor biały neutralny, temp. barwowa 5000K. Lampka jest wykończona bardzo dobrze i dokładnie. Nie ma żadnych ostrych krawędzi czy innych zadziorów. Wszystko jest wzorcowo spasowane. Całość jest utrzymana w stylistyce industrialnej czyli takiej gdzie wartości użytkowe i trwałość są priorytetem. Często, z angielska, określa się to jako RAW (surowe). Stork jest oszczędny w formie i surowy w wykończeniu. Bocialarka nie nabawiła się do tej pory żadnych przetarć ani odbarwień tak więc można być spokojnym o jakość powłok nadających kolor Storkowi. Korpus i radiator to połączenie aluminium i miedzi – znane i sprawdzone w bojach rozwiązanie.

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Podziel się swoją opinią