Ile jest miejsca na oponę w Dartmoor Primal

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

19 komentarzy do “Ile jest miejsca na oponę w Dartmoor Primal”

 1. […] ostatnie, ale na pewno nie najmniej ważne: opona 2,4” na szerokiej obręczy ma się bez żadnego problemu mieścić w ramie aby nie było takiej sytuacji https://www.endurorider.pl/ile-jest-miejsca-na-opone-w-dartmoor-primal/ […]

 2. Leszek

  Mam ten sam problem z tą ramą. Zmniejszyłem oponę z 2.3 na 2.25 i nadal jest minimalny prześwit,tak na górze,jak i na dole. Rama mnie zadowala,dobrze się na niej jeździ,ale z prześwitem jest
  totalna lipa.

  1. Avatar photokamil/Endurorider.pl

   Ja na swojej nie będę jeździł ani jedna dnia dłużej niż będzie to absolutnie konieczne czyli do chwili kupna nowej pełnowartościowej ramy.

 3. Adrian

  Co teraz zrobić z takim bublem???

  1. Avatar photokamil/Endurorider.pl

   Będę na tym jeździć do chwili kiedy nie będzie nowej ramy i wszystko w temacie. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

 4. To chyba jakieś totalne nieporozumienie :o jestem w szoku

  1. Avatar photokamil/Endurorider.pl

   Nie to jest rama, którą każdy mógł w 2016 roku bez problemu kupić.

 5. hmmm, dość dziwnie się to wszystko prezentuje, ktoś tego nie przemyślał :(

  1. Avatar photokamil/Endurorider.pl

   Przemyślana była decyzja żeby to puścić do sprzedaży.

 6. Mp3playerfan

  Nowe ramy Nsbikes Djambo 2017 oraz Octane One Prone (bardzo podobne) zapowiadaja sie interesujaco. Nowy Hornet 2017 tez. Ale to raczej 27,5 + i nie wem jak to bedzie wygladac gdy wstawi sie tam np Rock Hawka 2,4.

  1. Avatar photokamil/Endurorider.pl

   Teoretycznie przy ramie PLUS opona taka jak Rock Hawk powinna mieć mega luz. Mam dwa żelazne wymagania czyli reach nie mniej niż 460 mm oraz przednia przerzutka. Do tego zdecydowanie wolę 142×12 niż QR. Szukam cały czas, ale realnie rzecz ujmując to doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że do końca roku jestem skazany na Primala ;/

   1. Konrad

    Jeżeli w ramie nie ma wspawanej przelotki na której opiera się końcówka pancerza do przedniej przerzutki, to można zamontować przerzutkę side swing od shimano. W takim rozwiązaniu pancerz dochodzi aż do przerzutki i tam się blokuje. Wygląda to mniej więcej tak: http://3.bp.blogspot.com/-ifkfi6cGfbM/Vg_ZMXJpZTI/AAAAAAAAMtA/YVYamwj2RpE/s1600/DSC_2175.JPG

    1. Avatar photokamil/Endurorider.pl

     Podejście pancerzem to jedno, ale pozostaje kwestia ewentualnej kolizji przerzutki oraz tego czy kąty są odpowiednie aby mechanizm mógł normalnie pracować i obsłużyć 2 blaty.

 7. Konrad

  Dość słabo to wygląda. Z ciekawości zmierzyłem rock razora 2,35 i wyszło mi, że ma szerokość 60,5 mm. Wygląda jakby zaprojektowali rower pod 26 cali a potem ktoś wpadł na genialny pomysł żeby wstawić tam koła 27,5.
  W złą stronę to wszystko idzie.

  1. Avatar photokamil/Endurorider.pl

   Słabo to mało powiedziane, prawdę mówiąc. Miałem dwie ramy Dartmoora i myślę, że wystarczy więc cały czas szukam docelowej sztywnej ramy.

 8. alfa

  wymiary opony?

  1. Avatar photokamil/Endurorider.pl

   Robiłem dwa pomiary i uzyskałem: 57,78 mm oraz 56,96 mm Rozrzut wynika z tego, że miałem aparat w ręku ponieważ starałem się to nakręcić. Użyta obręcz: Dartmoor Shield.

 9. Mp3playerfan

  A do 2015 miesci sie bez problemu.

  1. Avatar photokamil/Endurorider.pl

   Szkoda, że nie ma tak w 2016 :/

Podziel się swoją opinią