Kwietniówka 2023

Bez chwili zastanowienia wybieram kwietniówkę zamiast majówki. Po pierwsze dlatego, że Góry są puste a za chwilę nastąpi zrzut człowiekokształtnego bydła wszelkiej maści, więc będzie słabo oraz tłoczno. Po drugie kwietniówka to moment kiedy wegetacja w Górach nabiera gwałtownego rozpędu i robi się zielono z godziny na godzinę więc wygląda równie pięknie co spektakularnie :)

Dzień przed wyjazdem walczyłem z linkami od hamulca ręcznego. Awaria krótszej to typowa przypadłość tego rozwiązania i nie byłoby w tym nic problematycznego gdyby nie to, że o tym zapomniałem :/ i nagle okazało się, że ręczny trzyma tylko za lewe kolo i nie bardzo ma ochotę puszczać na prawym. Tak nie można jeździć, a o wycieczce w Góry w ogóle nie wspominając. Dużo ludzi bardzo lubi mówić o kupowaniu lokalnie etc. i do pewnego momentu się z nimi zgadzam jednak gdy muszę zapłacić dwa razy tyle za to samo co na allegro to mój lokalny patriotyzm się chowa. Niestety taka jest cena za pierdołowatość choć i tak byłem prze szczęśliwy, że udało mi się to kupić praktycznie od ręki.

Cała operacja nie byłaby możliwa bez tego wynalazku.

To jest bałwanek czyli miech powietrzny, którym podnosi się bez problemu samochód. Powiem tak: jeżeli masz dostęp do kompresora oraz kawałek płaskiego terenu żeby go stabilnie postawić, to nie zastanawiaj się ani chwili! Żadne żaby etc. tylko właśnie bałwanek jest tym co sprawia, że w ciągu kilkunastu sekund samochód lewituje. Po podłożeniu klocków pod progi/podłużnice/mocowania wahaczy można się pakować pod spód i zaczynać robotę.

U mnie byłoby super gdyby nie to, że pogoda się popsuła. Najpierw mżawka, potem siąpanie a na końcu deszcz po prostu *****lał ciurkiem :/ 4 komplety przemoczonych ubrań później robota była zakończona. Historyjka fajna, ale brzemienna w skutki o czym będzie później.

No to jedziemy! Kwietniówka 2023 start!

Zawsze staram się pakować dzień wcześniej tak żeby potem tylko zejść do samochodu i ruszać. Dzięki temu wiem, że rower oraz wszystkie graty są dobrze zabezpieczone i gdyby się coś stało to nie będą latać po całym samochodzie.

Gdyby nie to, że tak mocno dostałem w dupę przez ten deszcz to planowałem ruszyć bladym świtem a okazało się, że po prostu nie dałem rady wstać jak planowałem. Szczęśliwie niedzielny poranek i tak jest bardzo dobrym momentem na jazdę więc droga przebiegła bez żadnych problemów.

Dojechałem, wypakowałem się oraz rower i padłem. Niestety kwietniówka ma to do siebie, że potrafi być zimno i mokro. Za to spotkałem takiego ptaszka Staszka :)

Jak wyglądają Beskidy w kwietniu?

Ano tak.

Lub tak jeżeli nie ma pogody.

Jak widać kwietniówka to ciężki mix pogodowy od ponad 20* na słońcu do 5* w cieniu a wszystko w ciągu jednego dnia. Do tego regularny deszcz i szlaki od razu robią się wilgotne, ale w taki wesoły sposób, że z wierzchu wyglądają na suche a pod spodem jest maź :D

Kross Dust dał radę i tym razem ;)

Do mycia miałem ze sobą Akre

Czego zapomniałem?

No czegoś bardzo ważnego… Kasku nie wziąłem… Byłem tak najarany na jazdę, iż uznałem że pojeżdżę bez, jednak po krótkim rekonesansie okazało się, że jazda bez skorupki jest całkowicie poza moim akceptowalnym poziomem komfortu. Cóż było robić? Kupiłem chyba najtańszy kask jaki znalazłem na allegro.

Co jest wart taki produkt? Dam znać za jakiś czas bo w tej chwili spędziłem z nim za mało czasu, ale są też pozytywne zaskoczenia choć do https://www.endurorider.pl/cratoni-c-maniac/ nie ma absolutnie żadnego porównania.

Podsumowanie

Kwietniówka 2023 była bardzo krótka, ale co sobie pojeździłem to moje. Pogoda też nie była idealna jednak dało rado wyskoczyć tu i ówdzie. Jeżeli nie praktykowałeś kwietniówki to polecam takie rozwiązanie bo to naprawdę ma swoje ogromne plusy żeby nie podążać za tłumem zarówno w Górach jak i na drodze.

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Jeden komentarz do “Kwietniówka 2023”

  1. […] ostatnim wypadzie w Beskidy https://www.endurorider.pl/kwietniowka-2023/ miałem dziwny luz na sterach i to taki, który nie chciał się dać skasować. Inspekcja nie […]

Podziel się swoją opinią