CST C1388

CST C-1380 to totalne zaskoczenie – to jest bardzo dobra opona kierunkowa! Mało tego, sprawdza się równie dobrze jako napędowa! Większość ludzi, którzy widzą nazwę CST (Cheng Shin Tyre) uśmiecha się pod nosem a prawda jest taka, że CST robi(ło) opony dla Maxxisa. Duży agresywny bieżnik bardzo dobrze trzyma na wszystkim.

Opona jest przewidywalna i bezproblemowo znosi agresywną jazdę (np. w przechyle). Z wad można wymieniać potężne opory toczenia, hałas jaki generuje oraz ciężar. Jest to typowa opona MTB, która nie bardzo lubi sztuczne utwardzone nawierzchnie.

Bardzo miłe zaskoczenie, ogrom przyczepności za śmieszną cenę. Nie podoba mi się to, że CST stosuje nazewnictwo cyfrowe zamiast stworzyć jakąś nazwę własną dla tej opony. Niby nic jednak sprzedawca w sklepie na pytanie o C-1388 mówi żeby spróbować obok w sklepie chemicznym. Praktycznie za każdym razem sprowadza się to do tego, że bez kwiecistego opisu ciężko uzyskać informację o dostępności tej opony.

Z racji na duży i szeroko rozstawiony bieżnik C-1388 wyciera się dosyć szybko kiedy jest oponą napędową. Jazda po asfalcie jej nie służy – to jest prawdziwa opona terenowa.

Kod producenta: TR-CS164

Jakość wykonania
Na twardym
W błocie
Lekkość toczenia
Waga
Współczynnik czadu
Cena
Średnia

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Podziel się swoją opinią