Czerwcówka 2015

Drugi tydzień czerwca był żywcem wzięty z Utah. Po raz pierwszy w życiu spaliłem się na słońcu do tego stopnia, że jestem skłonny nazwać to poparzeniem. Nigdy wcześniej nie miałem także sytuacji gdzie spaliłem na słońcu łydkę.

Jeżeli taka pogoda wróci to albo będę jeździł na długi rękaw albo krem z filtrem minimum 30 czegoś tam. Susza strasznie sponiewierała Beskidy, ale… warunki na szlaku były optymalne. Czerwcowka 2015 (2)

Czerwcowka 2015 (3)

Czerwcowka 2015 (7)

Czerwcowka 2015 (8)

Czerwcowka 2015 (10)

Upał był kłopotliwy, ale [cenzura] klimat umiarkowany szybko rozwiązał tę niedogodność.

Czerwcowka 2015 (11)

Czerwcowka 2015 (12)Narzekanie to, podobno, narodowy sport Polaków, ale ciężko nie dostać wnerwa jeżeli dzień wcześniej było 30* a teraz zrobiło się 12* Deszcze spłukał kurz, ale temperatura nie wzrosła. Jak na czerwiec to noce i poranki były wyjątkowo zimne. Różnice rzędu ponad 15* odczuwalnej temperatury jak ulał pasują do terminu „umiarkowany” ;)

Czerwcówka była moim pierwszym wyjazdem w 2015r. Jeszcze rok temu byłoby to kompletną porażką, ale po pierwszych miesiącach tego roku i tak się cieszę, że w końcu mi się udało wyrwać z betonowej dżungli…

Ten wypad jest też początkiem testu nowych klocków hamulcowych. Punktem odniesienia są fabryczne klocki, które dostałem wraz z https://www.endurorider.pl/shimano-saint-br-m810-zacisk-hamulca/ Wybrałem znanych mi producentów czyli https://www.endurorider.pl/przewody-w-oplocie-stalowym-unex-ultra/ oraz https://www.endurorider.pl/plywajace-tarcze-hamulcowe-icestop/ Obydwie wersje to metaliczne spieki, ale z różnym pomysłem na rozpraszanie ciepła. IceStop zrobił wentylację a Unex zastosował kombinację różnych materiałów na samej okładzinie. Póki co pojeździłem na jednej wersji i jest naprawdę nieźle. Mam nadzieję, że następne wyjazdy w Beskidy pozwolą mi przypalić drugiego producenta. O wszystkich uwagach na pewno będzie w teście podsumowującym :)

PS: https://www.endurorider.pl/rst-storm-air-ocr/ ma się świetnie i nadal jestem z niego naprawdę zadowolony. Czerwcowka 2015 (6)

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Podziel się swoją opinią